Zamów
maceraty
Maceraty czyli roztwory olejowe lub wodne wyciągów roślinnych może przygotować każdy. Wystarczy zalać wybrany substrat roślinny odpowiednim medium i odstawić na kilka tygodni. Uzyskany roztwór zawiera rozpuszczalne w oleju lub wodzie substancje czynne z macerowanych roślin.
2013-11-25
 
Maceraty czyli roztwory olejowe lub wodne wyciągów roślinnych może przygotować każdy. Wystarczy zalać wybrany substrat roślinny odpowiednim medium i odstawić na kilka tygodni.
Uzyskany roztwór zawiera rozpuszczalne w oleju lub wodzie substancje czynne z macerowanych roślin.
O dobroczynnym działaniu poszczególnych substancji zawartych w różnych roślinach oraz o sposobach ich wykorzystywania napisano już tyle, że nie będę się tutaj rozwodzić na ten temat.
 
Dostęp do ziół i innych roślin z podkarpackiego pola pozwala wykonać wyjątkowe maceraty. Przede wszystkim mamy pewność pochodzenia rośliny bazowej. Wiemy gdzie rosła (mamy np. pewność, że nie zakumulowała metali ciężkich z gleby czy powietrza), wiemy jak rosła (nie była wspomagana nawozami sztucznymi ani niczym opryskiwana), sami ją zbieramy/suszymy.
 
 
macerat lawendowy i pokrzywowy - idealne do włosów i kąpieli
 
 
Maceraty olejowe, bo głównie takie wykonujemy (są bardziej trwałe od wodnych), są bardzo wrażliwe na wysoką temperaturę i działanie promieni słonecznych. Powstają wyłącznie na zimno i są przechowywane w pojemnikach z ciemnego szkła lub w pomieszczeniach bez dostępu światła. Do maceratów używamy głównie oleju rzepakowego ze względu na jego większą trwałość i stabilność. Najlepsze i najbezpieczniejsze maceraty otrzymujemy z suszonych części roślin - woda sprzyja rozwojowi szkodliwych grzybów i bakterii, które zawsze mogą znajdować się na ich powierzchni. Bardzo ważne jest również regularne mieszanie i sprawdzanie stanu maceratu (w przypadku jakichkolwiek wątpliwość co do jego jakości należy go wyrzucić).
 
 
 
Poniżej tymianek i róża:
 
 
 
 

 
 
 
Nasze maceraty polecamy tylko do użytku zewnętrznego i stanowczo odradzamy konsumpcję nie przebadanych "domowych olejów ziołowych", ze względu na możliwość obecności w nich wielu szkodliwych i często trujących substancji pochodzenia organicznego (grzyby, bakterie).


 
 
 
 
 
 
Gospodarstwo rolne

Podkarpackie Pole

Siepietnica 74
38-240 Biecz
woj. podkarpackie

513 025 972


mapa
Dostawy
Listopad 2020
PoWtŚrCzPtSoNd
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      
Najbliższa dostawa: wkrótce
Pojawiły się niedawno
porzeczka czarna - liść porzeczka czarna - liść 6,0 PLN / pęcz.
pokrzywa pokrzywa 4,0 PLN / wiąz.
młoda pszenica młoda pszenica 3,0 PLN / wiąz.
Fazy Księżyca
fazy księzyca
Gospodarstwo rolne

Podkarpackie Pole

Siepietnica 74
38-240 Biecz
woj. podkarpackie

513 025 972

Napisz do Nas

© Podkarpackie Pole 2017