Zamów
Co (nowego) w przyszłym roku...
Nowy sezon dla rolnik zaczyna się już pod koniec starego. Już wczesną jesienią musimy rozplanować układ upraw na naszych polach. Chociażby ze względu na zboża ozime, które trzeba zasiać już w październiku. Co do reszty, też musimy wiedzieć co i gdzie będziemy sadzić, żeby odpowiednio przygotować glebę. Co więc zaplanowaliśmy na 2015 rok;
2015-01-03
Nowy sezon dla rolnik zaczyna się już pod koniec starego. Już wczesną jesienią musimy rozplanować układ upraw na naszych polach. Chociażby ze względu na zboża ozime, które trzeba zasiać już w październiku. Co do reszty, też musimy wiedzieć co i gdzie będziemy sadzić, żeby odpowiednio przygotować glebę.
Co więc zaplanowaliśmy na 2015 rok;
Po bardzo udanym (mimo fatalnej pogody) sezonie 2014 postanowiliśmy przede wszystkim zwiększyć zakres naszych upraw - zarówno ich wielkość, jak i różnorodność.
 
Przede wszystkim okopowe.
Solidny trzon naszych upraw stanowią ziemniaki. W 2015 dalej tak będzie. Oprócz uprawianych do tej pory odmian pojawią się francuskie ziemniaki kolorowe, które w tym roku z powodzeniem udało nam się rozmnożyć. 
 http://www.foodandnutrition.org

 
Dynia.
Największym wyzwaniem nadchodzącego sezonu będą dyniowate. Oprócz cieszących się dużym zainteresowaniem patisonów (białych i zielonych) oraz cukinii planujemy duuużo dyni. Będzie na pewno Bambino i Ambar o znakomitych właściwościach odżywczych i podwyższonej zawartości karotenu. Z pewnością zasiejemy też dynię makaronową, piżmową i jakąś odmianę hokkaido. Może zdecydujemy się też na dynie ozdobne. Zaczniemy na pewno też eksperymentować z oryginalnymi, egzotycznymi odmianami, ale te na początek trzeba będzie "rozmnożyć"...
 
http://kathastrophal.de
 

Zioła.
Dotychczasową ofertę ziołową na pewno poszerzymy. Przede wszystkim o nietypowe odmiany mięty (np.: bananowa, czekoladowa, imbirowa, jabłkowa, pomarańczowa, truskawkowa...) oraz oregano pikantne, cząber, rozmaryn sosnowy, rutę, jakieś ciekawe odmiany szałwii, tymianek pomarańczowy. Wszystkie zioła będą dostępne  formie suszonej i świeżej, być może również w doniczkach.

 
 


Pomidory i papryka.
Planujemy posadzić dużo więcej pomidorów i papryki, mamy nadzieję, że z własnej rozsady. Zarówno opcje klasyczne - lima, malinowe, koktajlowe, bawole serce, jak i bardziej oryginalne; 

np.: czarne
 

 
  

Inne.
Z pewnością nie zbraknie również innych "eksperymentów" takich jak chociażby topinambur. Będzie też mnóstwo jarmużu, nowalijki, owoce i najróżniejsze "dzikie" rośliny jadalne. 


 
 
Gospodarstwo rolne

Podkarpackie Pole

Siepietnica 74
38-240 Biecz
woj. podkarpackie

513 025 972


mapa
Dostawy
Grudzień 2020
PoWtŚrCzPtSoNd
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
Najbliższa dostawa: wkrótce
Pojawiły się niedawno
porzeczka czarna - liść porzeczka czarna - liść 6,0 PLN / pęcz.
pokrzywa pokrzywa 4,0 PLN / wiąz.
młoda pszenica młoda pszenica 3,0 PLN / wiąz.
Fazy Księżyca
fazy księzyca
Gospodarstwo rolne

Podkarpackie Pole

Siepietnica 74
38-240 Biecz
woj. podkarpackie

513 025 972

Napisz do Nas

© Podkarpackie Pole 2017